رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران: ضرورت اصلاح مسیر توزیع در صنعت فولاد/ ساماندهی بازار فولاد در گرو عدم دخالت دولت

🔹 رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران گفت: لازم است مسیر توزیع توسط تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان آهن و فولاد کشور به صورت قانونی طی شود تا بازار به تدریج به تعادل برسد.

🔹 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران، حمید رستگار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، درباره وضعیت امروز بازار آهن‌آلات ساختمانی، اظهار داشت: ساختمان‌ساز تلاش می‌کند قیمت مسکن را در سطحی که مواد اولیه خود را خریداری کرده است، نگه دارد و هدف‌گذاری خود را در این جهت انجام دهد ولی واقعیت امر این است که خود ساختمان مشمول افزایش بی‌رویه و غیرواقعی قیمت‌ شده است؛ این یعنی چیزی شبیه به بازار‌سازی در صنعت ساختمان اتفاق افتاده است. این مسئله خود به تنهایی می‌تواند عامل تاثیرگذار بر بی‌ثباتی بازار امروز این صنعت شود.

🔹 وی افزود: همچنین کاهش ارزش پول ملی، نیز می‌تواند عامل دوم با تاثیرگذاری مستقیم بر وضعیت بازار محصولات ساختمانی باشد. بنابراین قیمت‌ها باید با توجه به عوامل یاد شده، واقعی‌تر و بر اساس قیمت تمام شده کالا تعیین شوند.

🔹 رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تصریح کرد: متاسفانه با توجه به تورم افسارگسیخته و افزایش قیمت‌ها، نهادها و سازمان‌هایی که برای ساخت مسکن اعم از بیمه، شهرداری برای ساختمان امتیاز فروختند، حتی هزینه برای سازمان‌هایی که شامل انشعاب آب، گاز و برق می‌شود، بر افزایش بی‌رویه قیمت تمام شده مسکن تاثیر گذاشته‌اند.

🔹 رستگار بر ضرورت بررسی دقیق و نگاه کارشناسانه بر صنعت فولاد و ساختمان تاکید کرد و گفت: با توجه به گرانی‌های اخیر، تولیدکننده و توزیع‌کننده مواد اولیه سعی می‌کند قیمت محصولات خود را با قیمت تمام شده مسکن تطبیق دهد و یا با افزایش قیمت سایر عوامل در این حوزه هم‌تراز کند؛ بنابراین با بررسی دقیق و نگاه کارشناسی تا جایی که امکان دارد باید قیمت‌ها را واقعی‌تر و بر حسب قیمت تمام شده خود آن کالا در نظر گرفت.

نوشتهٔ پیشین
خبرصنفی
نوشتهٔ بعدی
مهم

اخبار مرتبط

هیچ خبر مرتبطی یافت نشد..

فهرست