معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها    
کد کاربری:
کلمه عبور:

فراموشي کلمه عبور         عضويت

نظر شما در مورد عملکردها و فعاليت های اتحاديه چيست؟

بسيار خوب

خوب

متوسط

ضعيف

"خدمت به خلق وظیفه نیست بلکه لذت است."اول تیرماه، روز ملی اصناف گرامی باد.
ITdevelopers -- www.ITDnetwork.com

اخبار

عنوان خبر: رئیس اتحادیه فروشندگان آهن، فواد و فلزات تهران خبر داد؛ تعطیلی 1300 واحدصنفی فروشندگان آهن و فلزات در یک سال
خلاصه خبر: رئیس اتحادیــه فروشــندگان آهــن، فــواد و فلــزات تهــران : قریــب بــه 1۳۰۰ واحد توزیــــع کننده گفــت آهــن و فلــزات تعطیــل شــده انــد کــه ایــن واحدهــا همــه دارای شناســنامه و در ایــن .صنف با تجربه بودند
شرح خبر:

حمیدرضا رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن،فولاد و فلزات تهران در گفت و گو با عصر اقتصاد اظهار کرد: اصناف در شرایط خاص با روحیات خاص و تفکر خاصی با شرایط خود را وفق دادند و بحث کسب و کار را در بازار دنبال می کنند. وی افزود: قوانینی که برای صنوف به خصوص برای صنف آهن وضع می شود، بدون آموزش و بدون در نظر گرفتن پیش زمینه ها وضع می شود، به روز کردن افرادی که قوانین وضع می کنند، نیاز به زمان و وقت و آموزش دارد؛ متأسفانه مجری ها بدون در نظر گرفتن شرایط، قوانین را اجرا می کنند که این ها مشکلات زیادی را برای اصناف به خصوص صنف آهن و فلزات به وجود آورده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن،فولاد و فلزات تهران بیان کرد: یکی از دیگر مسائلی که حائز اهمیت است، این است که بدون اطلاع ما قیمت ها را تغییر می دهند و افرادی که مسبب گرانی شده اند، در حاشیه امن هستند.

رستگار گفت : به نظر می رسد بهتر است برای هر صنفی جلسات و کارگروه هایی با حضور افراد با تجربه و صاحب نظر آن صنف تشکیل شود تا تصمیم گیری ها و قانونگذاری ها شفاف صورت گیرد؛متأسفانه در حال حاضر کسانی برای صنف آهن و فولاد تصمیم گیری می کنند که برای ما از شفافیت کافی برخودار نیستند.

وی افزود: به معنی واقعی توزیع کننده و صاحب نظر صنف آهن و فلزات ما هستیم بنابراین در هنگام تصمیم گیری ها باید با ما مشورت کنند.

رستگار ضمن بیان اینکه قریب به 1300 واحد توزیع کننده آهن و فلزات تعطیل شده اند، گفت: این واحدها همه دارای شناسنامه بودند که در این صنف دارای تجربه بودند و در بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله رقم های قابل توجهی به افراد کمک رسانی می کردند. وی در خصوص خودکفایی صنایع فولادی نیز اظهار کرد: ما از نظر فولاد خودکفا هستیم به گونه ای که تمام تجهیزات فولادی در کشور تولید می شود، اگر به این حوزه اهمیت داده شود، تحولاتی در اقتصاد کل کشور ایجاد می شود.

به گفته رستگار، تفکر و خرد جمعی می تواند راهکار موثری برای دست یافتن به جایگاه مطلوب در دنیا باشد.

وی فاصله گرفتن از اقتصاد غیردولتی، عدم توجه به تجربه پیشکسوتان عرصه تولید و تلاش برای رفع به هنگام موانع را از مهمترین دلائل پیچیدگی در رونق تولید معرفی کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن،فولاد و فلزات تهران در پایان خاطر نشان کرد: در موضوعات اختصاصی باید کار را به متخصص سپرد به گونه ای که تولیدکننده، توزیع کننده و صادرکننده باید نقش خود را ایفا کنند و دولت نیز طبق قانون باید نظارت کند، مداخله در این حوزه ها ، موجب هرج و مرج اقتصاد می شود که البته نقش نظارتی دولت، لازم و ضروری است. همچنین امیدواریم امسال شاهد برنامه مشترک جامعی بین دستگاه ها باشیم.

تاريخ درج: 11/2/1398 ,


 
تعداد بازديدکنندگان سايت: 391319 نفر
 
معرفي اتحاديه     پژوهش ها     اخبار     ثبت سؤال     پيوندها     تماس با ما     دريافت فرم ها     

Copyright © 2010, Tehran Iron & Steel Union All Right Reserved. Consultation, Designed & Developed By IT Developers network.