احتمال کاهش قیمت تیرآهن چقدر است؟/ بهای واقعی میلگرد کمتر از ۱۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه آهن فروشان می‌گوید: قیمت واقعی میلگرد کمتر از ۱۰ هزار تومان است. بنابراین قیمت میلگرد و آهن واقعی نیست اما اگر مردم قصد ساخت و ساز دارند آهن مورد نیاز خود را خریداری کنند.

رئیس اتحادیه آهن فروشان درباره آخرین وضعیت بازار آهن به تجارت‌نیوز گفت: بی‌نظمی در بازار آهن همچنان ادامه دارد. با توجه به افزایش قیمت دلار و برنامه‌های دولت در حوزه مسکن و ساخت و ساز اما قیمت میلگرد و آهن ارزان نشده است و معتقدیم قیمت میلگرد و آهن فعلی واقعی نیست.

حمیدرضا رستگار افزود: قیمت واقعی میلگرد کمتر از ۱۰ هزار تومان است؛ این در حالی که با شرایط فعلی پیش آمده قیمت میلگرد و آهن توسط تولیدکنندگان بین ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است قیمت میلگرد در بازار کاهش داشته باشد، اظهار کرد: کسانی که قصد ساخت و ساز خانه را دارند باید به این سوال پاسخ بدهند که آیا می‌توان قیمت دلار را کنترل کرد؟ چنانچه قیمت دلار کنترل یا ارزان شود قیمت آهن و میلگرد نیز ارزان خواهد شد؛ در غیر اینصورت چنانچه این رویه به همین منوال ادامه پیدا کند هیچ چشم‌اندازی مبنی بر کاهش قیمت آهن وجود ندارد.

نوشتهٔ پیشین
اظهارنامه اشخاص حقیقی
نوشتهٔ بعدی
حباب فولادین واسطه‌گری در بازار آهن

اخبار مرتبط

هیچ خبر مرتبطی یافت نشد..

فهرست